پیگیری کارت خودرو با بارکد پستی روشی است که از طریق سایت اداره پست انجام می شود. به طور کلی اداره پست در این سال ها برای ارائه خدمات الکترونیکی و اینترنتی پایه گذاری درست و البته موفقی داشته است. از همین جهت برای پیگیری کارت سوخت با بارکد پستی به راحتی می توان از سایت اداره پست کمک گرفت و از وضعیت مرسوله مطلع شد.

 

پیگیری کارت سوخت

 

با توجه به اینکه آمار زیادی از کارت های سوخت در باجه های معطله پست باقی می مانند، از طریق شرکت پالایش و پخش برای صاحبان این کارت ‌ها پیامک و بارکد پستی ارسال می شود. شهروندان باید این بارکد پستی را روی سایت رهگیری پست بررسی کنند و ببینند کارتشان در کدام باجه معطله قرار دارد. بنابراین پیگیری کارت سوخت با بارکد پستی فقط و فقط از طریق سایت اداره پست امکان پذیر است. اگر آدرس متقاضی تغییر نکرده باشد، او می‌ تواند درخواست دهد که کارت سوخت دوباره برایش ارسال شود و اگر آدرس تغییر کرده باشد، باید با مراجعه به باجه معطله، با کارت شناسایی و کارت خودرو آن را دریافت کند. هزینه تحویل کارت‌ های سوخت، چه کارت در باجه معطله باشد و چه شخص خودش مراجعه کند و چه اداره پست کارت سوخت را به خانه شهروندان ببرد، ۱۰ هزار تومان است. این مبلغ به حساب شرکت پالایش و پخش واریز می‌ شود و برای شرکت پست نیست. البته برای ارسال مجدد کارت ‌های سوخت، تعرفه‌ درون شهری حدود ۷۳۰۰ تومان دریافت می شود. همان طور که نسبت به کد تخلفات رانندگی اهمین قائل هستید، برای دریافت کارت سوخت و پیگیری آن نیز لازم است که این مبلغ به عنوان جریمه ارسال دوباره پرداخت گردد.

بهترین روش برای پیگیری کارت سوخت با بارکد پستی، وارد کردن کد رهگیری ۲۰ رقمی ثبت شده در قبض پستی، در قسمت رهگیری مرسولات سایت شرکت ملی پست است. متقاضیان می‌ توانند پس از اطلاع از محل دقیق نگه‌داری کارت سوخت خود، با در دست داشتن مدارک شناسایی خودرو و مالک خودرو، به آدرس ذکر شده مراجعه و کارت سوخت خود را دریافت کنند.

 

 

اداره پست چه خدماتی را ارائه می دهد؟

خدماتی که در سایت اداره پست ارائه می شود، بسیار بسیار متنوع و متعدد است. رهگیری مرسوله تنها یکی از سرویس های متنوع و متعددی است که اداره پست ارائه می دهد. توجه داشته باشید که پیگیری کارت سوخت با بارکد پستی تنها یکی از روش هایی است که به کمک آن در سایت پست می توانید از وضعیت کارت سوخت خود مطلع شوید. در این سایت سرویس دیگری نیز برای پیگیری کارت سوخت تدارک دیده شده است و آن پیگیری کارت سوخت در قالب مرسولات سازمانی است. پس چنانچه شماره مرسوله خود را نداشتید، می توانید از طریق بخش پیگیری مرسولات سازمانی، بدون نیاز به شماره مرسوله و فقط با استفاده از کد vin خودروی خود، پیگیری کارت سوخت خود را انجام دهید. البته استعلام خلافی با شماره پلاک از طریق اداره پست امکان پذیر نیست.

 

 

چرا داشتن کارت سوخت مهم است؟

از آنجایی که مدتی است در مورد استفاده مجدد از کارت های سوخت برای دستیابی به اهداف مشخص و برنامه ریزی شده ای، صحبت می شود، بنابراین تمام خودرو ها باید برای دریافت کارت سوخت خود از روش های موجود اقدامات لازم را انجام دهند. توجه داشته باشید که داشتن کارت سوخت برای هر خودروی لازم و ضروری است، زیرا زمانی که استفاده از کارت سوخت اجباری و همگانی اعلام شود، هر کس می تواند با کارت اختصاصی خود از سهمیه اش، استفاده کند. بنابراین پیگیری کارت سوخت با بارکد پستی یا با هر روش دیگری را جدی بگیرید؛ زیرا سوخت وسایل نقلیه یکی از اساسی‌ترین و کلیدی‌ترین فاکتور ها برای استفاده کردن از وسیله نقلیه است. همچنین سوخت وسیله نقلیه از مهمترین نیازهای هر کشور است و از جمله موارد استراتژیک و تعیین‌کننده در اداره یک جامعه به حساب می ‌آید. با توجه به اینکه عمده‌ترین سوخت مصرفی در بخش حمل و نقل خودروهای سبک در ایران بنزین است، لذا ایجاد تمهیداتی اندیشمندانه و هوشمندانه می تواند مسیر رشد و ترقی کشور را ارتقا دهد.

 

 

مزایا و دستاوردهای کارت سوخت

•    ایجاد بستر و شرایط مناسب برای تسریع در  توسعه و ساماندهی حمل و نقل عمومی
•    ایجاد بستر مناسب برای تصحیح نظام قیمت‌گذاری و پیاده‌سازی نرخ‌های واقعی فرآورده‌ها
•    ایجاد فرصت اجتماعی، اقتصادی و فناوری
•    ایجاد اعتماد به نفس در بین مدیران ارشد IT کشور به منظور طراحی و اجرای شبکه گسترده انفورماتیک
•    ایجاد ابزار لازم به منظور مدیریت و توزیع مصرف سوخت
•    جلوگیری از خروج غیرقانونی و انحراف بنزین
•    صرفه‌جویی در مصرف سوخت
•    بازگشت سرمایه در کوتاه مدت

 

چرا مصرف سوخت در شهرهای بزرگ حساسیت بیشتری دارد؟

با استفاده از کارت سوخت می توان میانگین و گپ (اختلاف) بین تولید و مصرف بنزین در کشور را رسما بدست آورد. این اعداد و ارقام در مصرف سوخت کمک می کنند تا برای سایر صنایع تصمیم گیری های زیادی انجام شود. مهمترین ویژگی استفاده از کارت سوخت هوشمند شخصی، مشخص شدن استفاده سوخت در هر خودرو است، این امر سبب می شود تا بتوان به موارد استفاده بی رویه افراد از سوخت مشکوک و از قاچاق یا سوء استفاده از منابع طبیعی جلوگیری کرد. بنابراین پیگیری کارت سوخت با بارکد پستی یا با هر روش دیگری در این مرحله که هنوز استفاده از کارت سوخت اجباری و همگانی نشده است، برای هر مالک خودروی لازم و واجب است.

با توجه به اینکه در کلان شهر‌هایی مانند تهران که میزان سوخت مورد نیاز آن با تعداد ماشین‌ های موجود مطابقت ندارد، مصرف بی رویه سوخت باعث ایجاد آلودگی های به شدت تهدید آمیزی می شود. تکنولوژی (کارت سوخت) اجازه مدیریت مصرف و سقف گذاری برای اصلاح الگوی مصرف را می دهد. در حقیقت استفاده از کارت سوخت مقدمه ای بر مسیر کنترل و اصلاح الگوی مصرف جامعه است. اگر شرکت ملی پخش و پالایش نفت بخواهد اقدامات بیشتری در زمینه مدیریت مصرف سوخت اعمال کند، باید ابتدا میزان مصارف استان ها و کلان شهرها را به دست بیاورد.

جالب است بدانید که برخی از مسئولان معتقدند که اگر قرار باشد به فردی کارت سوخت شخصی تعلق بگیرد؛ آن افراد باید از دهک های پایین جامعه باشد تا با توجه به شرایط آسیب پذیری زندگی اش برای استفاده از بنزین امتیاز ویژه ای داشته باشد. در واقع باید تفاوتی در تخصیص منابع ملی بین فردی که اتومبیل معمولی دارد با فردی که ماشین های لوکس سوار می شود، وجود داشته باشد. با این حال آنچه فی الحال مهم است، پیگیری کارت سوخت با بارکد پستی یا با هر روش دیگری است.

 


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : سوخت ,کارت ,پیگیری ,استفاده ,بارکد ,اداره ,کارت سوخت ,پیگیری کارت ,بارکد پستی ,سایت اداره ,مصرف سوخت ,توجه داشته باشید
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

نوشته های من Adam روستاي سادات محله ي (بوجايه - لاهيجان) دندانپزشکی ایمپلنت تهران داستان هایی از دست سازها homak امیـلی در روسیــه دانلود گزارش تخصصی مدیر مدرسه