احتمالا تنظیم طرح ترافیک در ویز فقط با اجرای این تنظیمات امکان پذیر خواهد بود؛ به طور کلی در مسیریاب ویز، گزینه Navigation مربوط به تنظیمات مسیریابی ویز یا ناوبری است که با استفاده از گزینه‌های آن می توانید مسیریاب خود را تنظیم کنید. با فعال کردن گزینه Avoid freeways برنامه ویز مسیرهایی را که در آزادراه است، ممنوع می کند و مسیرهای آزادراهی را پیشنهاد نمی کند. با فعال کردن گزینه Avoid ferries برنامه ویز مسیرهای آبی مانند رودخانه‌ها را پیشنهاد نمی کند؛ با فعال سازی گزینه reduce difficult intersections مسیریاب ویز مسیریابی خود را از تقاطع‌های سخت و شلوغ دور می کند.

اکنون برای تنظیمات طرح ترافیک در ویز باید در منوی تنظیمات، ناوبری را انتخاب کنید و سپس به سراغ گزینه پرهیز از آبراه بروید. اگر منوی برنامه ویز انگلیسی است، به بخش Setting یا علامت چرخ دنده بروید و سپس navigation و در آخر avoid ferries را انتخاب کنید. در هنگام مسیریابی با زدن گزینه routes سه مسیر پیشنهادی وجود خواهد داشت، که در زیر هر مسیر Ferries یا tolls را نشان می دهد. ظاهرا این گزینه‌ها نشان دهنده طرح زوج و فرد و طرح ترافیک هستند.

 

 

با توجه به اینکه قابلیت و کارایی این بخش در یک مسیر غرب به شرق تست شده است، نتیجه به دست آمده نشان داده است که ظاهرا با فعال کردن این گزینه می توان محدوده طرح ترافیک و دوربین های طرح زوج و فرد در ویز را تعیین کرد. با این حال این موضوع هنوز به قطعیت کامل نرسیده است. به گفته یکی از کاربران هر قسمتی از محدوده راه که در ویز با نام آبراه مشخص شده باشد، محدوده زوج و فرد و هر قسمت از محدوده راه که با نام عوارض مشخص شده باشد، مربوط به طرح ترافیک است.

 

 

تنظیم طرح ترافیک در ویز چه قدر قابل اطمینان است؟

در مورد اطمینان صحت این تنظیمات برای تنظیم طرح ترافیک در ویز خیلی مطمئن نیستیم. بنابراین توصیه می کنیم که تنظیمات فوق را اجرا و عملی کنید و خودتان امتحان کنید که برای عدم ورود شما به محدوده های ترافیکی تهران کاری از دست ویز بر می آید یا نه. به هر حال زندگی کردن در تهران به عنوان پایتخت و کلانشهری که با مشکلات زیادی نیز روبه رو است، سختی‌های خاص خودش را دارد؛ یکی از این سختی‌ها مربوط به محدوده‌های ترافیکی است. هر تهرانی باید خودش را با محدوده‌های ترافیکی سازگار کند؛ یا اساسا از حمل و نقل عمومی استفاده کند تا دردسر جریمه و پرداخت خلافی را نداشته باشد، یا اینکه جریمه شدن و نشدن برایش خیلی مهم نباشد و یا اینکه به دنبال راهی باشد که با خودروی شخصی‌اش از مسیری تردد کند که جزء محدوده طرح ترافیک نباشد و جریمه هم نشود. انجام همه این کارها در حرف بسیار ساده است؛ اما پای عمل که می رسد، همیشه مشکلی وجود دارد. مثل همین موضوع که مسیریاب ویز در کل بسیار خوب و دقیق عمل می کنند، اما گزینه قطعی و مطمئنی برای تنظیم طرح ترافیک در ویز وجود ندارد.

 


 

چه نرم افزاری را جایگزین ویز کنیم؟
 

به دلیل اینکه در مورد تنظیم طرح ترافیک در ویز هیچ قطعیتی وجود ندارد، بنابراین باید به فکر یک نرم افزار جایگزین برای کنترل ورود به محدوده‌های طرح ترافیک باشید؛ پیشنهاد ما به شما اپلیکیشن فرمون ایکس است. این اپلیکیشن نه تنها به شما کمک می کند تا در محدوده‌های طرح ترافیک تردد نداشته باشید، بلکه سرویس‌های کاربردی دیگری را نیز در اختیار شما قرار می دهد؛ از جمله این سرویس‌ها را در ادامه برای شما شرح می دهیم؛
 

•    نمایشگر و کنترل سرعت ماشین در حین رانندگی و هشدار هنگام از سرعت مجاز
•    هشدار هنگام نزدیک شدن به دوربین های کنترل سرعت
•    هشدار هنگام نزدیک شدن به محدوده زوج و فرد و طرح ترافیک
•    قابلیت پرداخت موردی و دلخواه خلافی خودرو
•    پلاک یاب و جدول جرائم و کد تخلفات رانندگی
•    مشاهده رده بندی تخلفات سایرین بر اساس میزان تخلف
•    مشاهده پرتخلف ترین مکان ها و معبرهای شهر
•    قیمت گذاری خودرو و قیمت سنج خودرو بر اساس میزان کارکرد ماشین
•    امکان استعلام بیمه شخص ثالث و بدنه و خرید بیمه
•    استعلام نمره منفی گواهینامه

 

 


 

فرمون را در کنار ویز نصب کنید
 

با توجه به اینکه تنظیم طرح ترافیک در ویز خیلی قابل اطمینان نیست؛ توصیه کردیم که برای کنترل ورود و خروج‌های خود به محدوده طرح ترافیک، اپ خودرویی فرمون را نصب کنید؛ اما فراموش نکنید که منظورمان این است که فرمون را در کنار ویز نصب کنید و از قابلیت‌های هر دو اپلیکیشن به صورت توامان بهره ببرید. به هر حال نیازهای ترافیکی آن هم برای کسانی که مجبورند در خیابان‌ها و معابر تهران رانندگی کنند، بسیار گسترده و وسیع است. مسلم است که یک نرم افزار، هر چه قدر هم که قدرتمند باشد، نمی تواند صفر تا صد این نیازها را به صورت تضمینی و کاملا قطعی برطرف کند. بنابراین بهتر است که برای رفع نیازهای خودرویی خود هوشمندانه اقدام کنید و از هر برنامه به اندازه ای که می تواند خدمات و سرویس ارائه دهد، انتظار داشته باشید. ویز با همه کارایی و قابلیت‌های فوق العاده عالی و موثری که دارد، هنوز نتواسته است نظر همه کاربران محدوده کنترل ترافیک را کاملا جلب کند.
 

جمع بندی
 

در مورد تنظیم طرح ترافیک در ویز هر آنچه را که می دانستیم به شما گفتیم. منطقی ترین حالت برای اینکه از صحت تنظیم طرح ترافیک در ویز مطلع شوید این است که حداقل یک بار این تنظیمات را اجرا کنید و در بهترین حالت نیز اپ فرمون را نصب کنید. امتحان کنید و ببینید که مسیری را که ویز به شما نشان می دهد، اپلیکیشن فرمون هشدار عدم ورود به آن را می دهد یا نه. به این ترتیب خیلی خوب می توانید متوجه شوید که کارایی هر اپلیکیشن در مورد محدوده‌های ترافیکی تا چه اندازه قابل اعتماد است. توجه داشته باشید که هم اکنون اپلیکیشن فرمون در مارکت‌های نرم افزارهای موبایل موجود است. حتی می توانید مستقیما به سایت فرمون مراجعه کنید و این نرم افزار خودرویی پرکاربرد را نصب کنید.

 


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : ترافیک ,تنظیم ,محدوده ,گزینه ,فرمون ,اینکه ,اپلیکیشن فرمون ,فعال کردن ,محدوده‌های ترافیکی ,کردن گزینه ,کنترل ورود , هشدار هنگام نزدیک ,کردن گزینه avoid
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

جدیدترین مطالب دنیای وب برای دیدن مطالب جدید دکوراسیون می توانید از این بلاگ استفاده کنید سردار شهید Valerie خوش آمدین به وبلاگ Apamr ( آپامر ) ونوس کامپیوتر A P H E L I O N Karen دانلود آهنگ جدید ایرانی با لینک مستقیم