عدم نمایش یا نمایش طرح ترافیک در waze موضوع و مسئله مهمی است که بسیاری از کاربران در مورد آن سوال می پرسند. این روزها دیگر کمتر کاربری است که نام ویز را نشنیده باشد. ویز به عنوان یک مسیریاب فوق العاده کاربردی و هوشمند، عصای دست بسیاری از افراد شده است که مدام در مسیرهای مختلف درون شهری و برون شهری تردد دارند. جالب اینجاست که این مسیریاب گاهی مسیر را از معابری نشان می دهد که کاربر حتی یک بار هم از آن عبور نکرده است و حتی گاهی تصور می کند که گم شده است؛ اما تجربه ثابت کرده است که وقتی ویز مسیر مشخصی را به کاربر نشان می دهد، دقیقا مطمئن است که رسیدن به مقصد از آن مسیر حتمی است و هیچ شکی در آن وجود ندارد.

جالب تر این است که حتی اگر کاربر به هر دلیلی از مسیر مشخص شده ویز عبور نکند، بلافاصله مسیر جایگزینی را به او نشان خواهد داد. اما در بین تمام این مسیرهایی که ویز برای تردد و برای رسیدن به مقصد نهایی نشان می دهد، اگر طرح ترافیکی وجود نداشته باشد، هیچ اشکالی پیش نمی آید، اما اگر تردد شما در محدوده‌های نزدیک به طرح ترافیک باشد، حتما باید توجه داشته باشید که حتی از یک کوچه یا خیابان فرعی وارد محدوده‌های طرح ترافیک و نقشه دوربینهای زوج و فرد نشوید. جالب است بدانید که بسیاری از کاربران تجربه ورود غیرمجاز به محدوده‌های طرح ترافیک را در مسیریاب ویز داشته اند و بدون اینکه بدانند جریمه شده اند. به همین دلیل است که نمایش طرح ترافیک در waze به یک مسئله بزرگ بین کاربران تبدیل شده است.

 

 

نمایش طرح ترافیک در waze چگونه است؟

در مسیریاب ویز، گزینه Navigation مربوط به تنظیمات مسیریابی ویز یا ناوبری است که با استفاده از گزینه‌های آن می توانید مسیریاب خود را تنظیم کنید. با فعال کردن گزینه Avoid freeways برنامه ویز مسیرهایی را که در آزادراه است، ممنوع می کند و مسیرهای آزادراهی را پیشنهاد نمی کند. با فعال کردن گزینه Avoid ferries برنامه ویز مسیرهای آبی مانند رودخانه‌ها را پیشنهاد نمی کند؛ با فعال سازی گزینه reduce difficult intersections مسیریاب ویز مسیریابی خود را از تقاطع‌های سخت و شلوغ دور می کند.

اکنون برای نمایش طرح ترافیک در waze باید در منوی تنظیمات، ناوبری را انتخاب کنید و سپس به سراغ گزینه پرهیز از آبراه بروید. اگر منوی برنامه ویز انگلیسی است، به بخش Setting یا علامت چرخ دنده بروید و سپس navigation و در آخر avoid ferries را انتخاب کنید. در هنگام مسیریابی با زدن گزینه routes سه مسیر پیشنهادی وجود خواهد داشت، که در زیر هر مسیر Ferries یا tolls را نشان می دهد. ظاهرا این گزینه‌ها نشان دهنده طرح زوج و فرد و طرح ترافیک هستند.

 

 

با توجه به اینکه قابلیت و کارایی این بخش در یک مسیر غرب به شرق تست شده است، نتیجه به دست آمده نشان داده است که ظاهرا با فعال کردن این گزینه‌ها نمایش طرح ترافیک در waze امکان پذیر است. با این حال این موضوع هنوز به قطعیت کامل نرسیده است. به گفته یکی از کاربران هر قسمتی از محدوده راه که در ویز با نام آبراه مشخص شده باشد، محدوده زوج و فرد و هر قسمت از محدوده راه که با نام عوارض مشخص شده باشد، مربوط به طرح ترافیک است.

کدام خیابان‌ها جزء مناطق طرح هستند؟

وقتی نمایش طرح ترافیک در waze با هاله ای از ابهام روبه رو باشد، بهترین کار این است که خیابان‌های محدوده‌های طرح ترافیک را بشناسیم و هنگام مسیریابی حتما به این موضوع توجه داشته باشیم که وارد این خیابان ها نشویم. البته راه دیگری نیز وجود دارد که در انتها آن را نیز به شما معرفی خواهیم کرد.

 

 

محدوده کنترل آلودگی هوا

شمس آباد، مهران، مجیدیه، دبستان، قصر، کاج، صفا، شکوفه، باقر آباد، مینای جنوبی، دولاب، خاوران، شوش، بیستم ولیعصر، طیب، مینابی، جوادیه، گمرک، میدان حر، جمهوری، جمااده، جمشیدیه، میدان سلماس، یوسف آباد، امیر آباد شمالی، کردستان، حکیم، گمنام، شهرک والفجر، توانیر، رسالت، آپادانا، مصلی، سید خندان، خیابان ولیعصرتا تقاطع همت و تمام کوچه ها و خیابان های اطراف این مناطق در محدوده طرح ترافیک آبی رنگ یا همان محدوده کنترل آلودگی هوا قرار دارند. به طور کلی باید بگوییم که ضلع شرقی محدوده زوج و فرد بزرگراه امام علی (ع)، ضلع جنوبی بزرگراه بعثت، ضلع غربی بزرگراه نواب و چمران و ضلع شمالی آن بزرگراه همت است.

محدوده اصلی طرح ترافیک

باغ صبا، بهار، ایران شهر، بهجت آباد، سازمان آب، پارک لاله، میدان ولی‌عصر، بخشی از بزرگراه مدرس، کریمخان زند، بلوار کشاورز، مفتح، مطهری، شریعتی، دروازه دولت، خیابان بهار، انقلاب، کارگر، فردوسی، لاله‌زار، دروازه شمیران، آذربایجان، منیریه، حسن آباد، پامنار، آبشار، آبمنگل، بازار تهران، پانزده خرداد، امام خمینی، مولوی، خانی آباد، امیر بهادر و تمام خیابان ها و کوچه های متصل به این مناطق جز محدوده طرح ترافیک قرمز رنگ یا همان طرح ترافیک هستند. به طور خلاصه می توان گفت که مرز محدوده طرح ترافیک از سمت شمال خیابان مطهری، از سمت جنوب خیابان شوش، از سمت غرب خیابان کارگر و از سمت شرق خیابان شریعتی و هفده شهریور است.

 

 

وقتی این محدوده‌ها را به خوبی بشناسید، دیگر اینکه نمایش طرح ترافیک در waze امکان پذیر باشد یا نباشد، برای شما فرقی نمی کند؛ زیرا خودتان به خوبی می توانید تشخیص دهید که مسیر تعیین شده، در محدوده طرح ترافیک هست یا خیر.

اپلیکیشن فرمون ایکس

پیشنهاد ویژه ما به کاربران حرفه این است که حتما اپ فرمون را نصب و استفاده کنند. حتی اگر نتوانستید مسیرهای بالا را به یاد بسپرید، می توانید از اپ فرمون استفاده کنید. این اپ خودرویی در هنگام ورود به محدوده‌های طرح ترافیک، هشدار می دهد. البته به شرطی که در بخش تنظیمات، گزینه‌های مربوط به طرح ترافیک را در حالت on قرار دهید.

 

فرمون ایکس

 

جمع بندی

کاربران عزیز، حتی اگر نمایش طرح ترافیک در waze خیلی با اطمینان همراه نباشد، می توانید با دو روش ساده ای که به شما پیشنهاد دادیم، این نقص را جبران کنید و به هر حال در مسیرهایی تردد کنید که ممنوعیت تردد نداشته باشند. پیشنهاد دیگر ما این است که حتما در هر شرایطی در سامانه تهران من ثبت نام کنید تا در صورت ورود غیر مجاز به این مناطق به شما عوارض تعلق بگیرد و نه جریمه.

 


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : ترافیک ,محدوده ,خیابان ,نمایش ,مسیر ,waze ,فعال کردن ,امکان پذیر ,waze امکان ,محدوده کنترل ,کنترل آلودگی ,محدوده کنترل آلودگی ,کردن گزینه avoid
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

رد پا Animfa Mike آنیون Serina کاغذ a4 عمومي بازی های ایکس باکس سی تو وان