برای خرید طرح ترافیک روزانه سال 98 باید در سامانه تهران من ثبت نام کنید. این سامانه یک سایت اختصاصی برای ارائه خدمات در حوزه ترافیک شهر تهران است. خدمات و سرویس‌هایی که سامانه تهران من ارائه می دهد، فقط محدود به طرح ترافیک تهران نیست، بلکه در حوزه پارک حاشیه ای، خرید بلیت مترو، خدمات مربوط به شهرداری و . نیز سرویس ارائه می دهد. برای خرید طرح ترافیک روزانه 98 کار سختی در پیش ندارید. پس از ثبت نام در این سامانه و پس از اینکه اطلاعات خودرو را هم ثبت کردید، می توانید از قسمت خدمات طرح ترافیک برای روز مورد نظر خود طرح بخرید. با توجه به اینکه در چه ساعتی وارد طرح ترافیک می شوید، عوارض تردد شما مشخص می شود و از حساب شما کسر می شود.

 

شما می توانید برای خرید طرح ترافیک روزانه تهران، از لینک https://uzee.ir/farmooonvirgol استفاده کرده و با نصب اپ خودرویی فرمون ایکس، بلافاصله طرح را رزرو نمایید.

 

 

برای خرید طرح ترافیک روزانه سال 98 به این نکات توجه کنید

خرید طرح ترافیک روزانه سال 98 فقط از طریق سامانه my tehran انجام می شود. البته این سامانه یک اپلیکیشن موبایلی نیز دارد که از طریق آن نیز می توان طرح ترافیک خرید؛ اما پیش نیاز استفاده از اپلیکیشن تهران من، ثبت نام در سایت تهران من است، زیرا با استفاده از نام کاربری و رمز ورود به سایت، می توان از اپلیکیشن نیز استفاده کرد.

برای همه خودروهای پلاک تهران 20 روز در هر فصل حق تردد رایگان در محدوده طرح کنترل آلودگی هوا وجود دارد. بنابراین خرید طرح ترافیک روزانه سال 98 برای این 20 روز در محدوده کنترل آلودگی هوا لازم نیست. این فرصت تردد رایگان برای پلاک شهرستان 15 روز است.

فقط با ثبت نام در سامانه تهران من می توانید طرح ترافیک بخرید و از حق تردد رایگان در محدوده کنترل آلودگی هوا هم استفاده کنید.

نوع معاینه فنی، ساعت ورود به طرح و ساعت خروج از طرح و محل ست تمام ریزفاکتورهای مهمی هستند که در خرید طرح ترافیک روزانه سال 98 تاثیر دارند.

تمام خودرو‌های دارای معاینه فنی برتر از تخفیف ۲5 درصدی برای خرید طرح ترافیک روزانه سال 98 بهره‌مند می شوند.

 

 

در ساعات اوج ترافیک یعنی قبل از ۱۰ صبح و پس از ۱۶ عصر، نرخ خرید طرح ترافیک روزانه سال 98 بیشتر از ساعات دیگر است. ملاک محاسبه حضور در ترافیک، ساعت اوج یا غیر اوج و اولین و آخرین مشاهده پلاک توسط دوربین‌هاست.

برای شهروندان محدوده‌های طرح ترافیک یک‌ بار خروج قبل از ساعت ۸:۳۰ و یک ‌بار ورود بعد از ساعت ۱۷ رایگان است.

ساکنان محدوده دوم کنترل آلودگی هوا برای خرید طرح ترافیک روزانه سال 98 فقط از تخفیف در همان محدوده بهره‌مند خواهند بود. اما ساکنان محدوده اصلی طرح ترافیک، از این تخفیف برای تردد در هر دو محدوده برخوردار هستند.

شهروندان محدوده‌های ترافیکی می توانند برای خرید طرح ترافیک روزانه سال 98 از تخفیف 50 درصدی استفاده کنند؛ به شرطی که حتما اقدامات لازم برای ثبت آدرس ست خود را در سامانه تهران من انجام داده باشند.

خودروهایی که هم ساکن محدوده باشند و هم معاینه فنی برتر داشته باشند، برای خرید طرح ترافیک روزانه سال 98 از دو ضریب تخفیف بهره‌مند می‌شوند.

خرید طرح ترافیک روزانه سال 98 برای پلاک شهرستان هیچ فرقی با خرید طرح برای پلاک تهران ندارد.

برای استفاده از سهمیه رایگان تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا، ثبت نام در سامانه تهران من اامی و اجباری است.

خرید طرح ترافیک روزانه سال 98 برای پلاک شهرستان با توجه به اینکه عمدتا معاینه فنی اینگونه خودروها از نوع معمولی است، کمی گرانتر است.

برای خرید طرح ترافیک روزانه سال 98 حداقل باید مبلغ 36 هزار تومان (معادل حداکثر عوارض یک روز) در حساب شهروندی شارژ وجود داشته باشد.

نحوه شارژ حساب شهروندی برای خرید طرح ترافیک روزانه سال 98

برای شارژ حساب شهروندی از منوی کشویی داشبورد من، در صفحه کاربری تهران من، روی حساب شهروندی کلیک کنید. در این قسمت می توانید اقدامات مربوط به افزایش اعتبار و استرداد وجه را انجام دهید و همچنین فهرست تراکنش‌‌ها را مشاهده کنید. بدیهی است که با ثبت ‌نام و شارژ حساب شهروندی خود قبل از ورود به محدوده، می توانید از تحمیل هزینه‌های سنگین و ایجاد بدهی عوارض علاوه بر جریمه پیشگیری کنید.

 

 

ساعات تردد در محدوده‌های طرح ترافیک


1.    محدوده اصلی طرح ترافیک

روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۶:۳۰ الی ۱۷
پنجشنبه از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۳

2.    محدوده زوج یا فرد قدیم یا همان طرح جدید کنترل آلودگی هوا

روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۶:۳۰ الی ۱۹
پنجشنبه از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۳

مشاهده می کنید که ساعت اجرای طرح ترافیک در سال 98 در هر دو محدوده تفاوت چندانی با هم ندارد. ضمن اینکه برای پنج شنبه‌ها هیچ تفاوتی در این دو محدوده وجود ندارد.

تاثیر ساعت تردد در نرخ خرید طرح ترافیک روزانه سال 98

ساعت تردد در محدوده‌های ترافیکی نیز در نرخ خرید طرح ترافیک روزانه سال 98 تاثیر دارد. بنابراین بد نیست بدانید که ساعت تردد در این محدود‌ها به سه بخش تقسیم می شود:


1.    ساعت یک سر اوج  از ۶:۳۰ تا ۱۰ یا ۱۶ تا ۱۹.
2.    ساعت دو سر اوج  از ۶:۳۰ تا ۱۰ و از ۱۶ تا ۱۹ .
3.    ساعت غیر اوج از 10 تا 16.

نرخ خرید طرح ترافیک روزانه سال 98 در هر روز با توجه به تردد در هر یک از این ساعت‌ها، متفاوت خواهد بود.

جمع بندی

همراهان عزیز برای اطلاع از نرخ خرید طرح ترافیک روزانه سال 98 با توجه به ساعت تردد و نوع معاینه فنی، می توانید به جدول‌هایی که برای شما آورده‌ایم، توجه کنید. به این ترتیب در مورد هزینه‌های تردد در محدوده طرح ترافیک اطلاعات مختصری به دست می آورید و می توانید با توجه به شرایط اختصاصی خود تخمین بزنید که برای خرید طرح ترافیک روزانه سال 98 چه مقدار بودجه باید در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که شما می توانید با استفاده کردن از حمل و نقل عمومی، بخش اعظمی از هزینه‌های خرید طرح ترافیک روزانه سال 98 را کاهش دهید و صرفه جویی قابل توجه‌ای در این زمینه داشته باشید. گرچه استفاده از حمل و نقل عمومی با اماها و اگرهای زیادی روبه رو است و بی تردید سختی‌های زیادی دارد، اما در شرایطی که اوضاع اقتصادی اکثریت قشر جامعه چنگی به دل نمی زند، به هر حال راهکاری عملی و قابل اجرا است که به بودجه کمتری در مقایسه با خرید طرح ترافیک روزانه سال 98 نیاز دارد.  

 

 


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : ترافیک ,روزانه ,ساعت ,تردد ,محدوده ,تهران ,ترافیک روزانه ,برای خرید ,کنترل آلودگی ,حساب شهروندی ,سامانه تهران ,محدوده کنترل آلودگی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

هات تپ | عملیات هات تپ Alesha نکته هاي آرايشي ترفندهای کامپیوتری سلامتي و جذابيت دانلود آهنگ مرجع مقالات رسمي کرم پودر شهر ملایر Malayer city LandscapeGarden