برخی افراد با عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و کدهای تخلف رانندگی، تخلفات زیادی را انجام می دهند که منجر به جریمه های متعدد می شود. گاها این افراد برا ی پرداخت جریمه ها و خلافی های خود اقدام نمی کنند و با تخلفات پی در پی و بی توجهی به مبالغ جریمه، خلافی آن ها بیش از یک میلیون تومان می رسد. همان طور که می دانید در صورتی که مبلغ خلافی بیش از یک میلیون تومان باشد، خودرو توقیف می گردد. اغلب راننده ها ترجیح می دهند مبلغ خلافی خود را به صورت قسطی پرداخت نمایند تا اینکه بخواهند، تمامی مبلغ جریمه را به صورت نقد پرداخت نمایند. قسطی کردن خلافی یکی از تسهیلات و شرایطی است که پلیس راهور برای رانندگان در نظر گرفته است.

بهتر است بدانید که برخی از تخلفات (یعنی تخلفات غیردوربینی) به این صورت است که پس از گذشت ۶۰ روز، در صورتی که آن را پرداخت نکنید، دو برابر می شوند. این نوع جریمه ها را قبل از دو ماه پرداخت نمایید. پرداخت قسطی خلافی ماشین به دو صورت انجام می گیرد. خودروهایی که توقیف نشده اند و همچنین خودرو هایی که شده اند. نحوه ی پرداخت قسطی این دو کاملا متفاوت است و تا زمانی که خودرو توقیف نشده باشد می توانید به راحتی برای پرداخت آن اقدام نمایید. در ادامه ی این مطلب قصد داریم نحوه پرداخت خودروهای توقیف شده و توقیف نشده را به شما ارائه دهیم.

قسطی کردن خلافی خودرو خودروهای توقیف نشده

وارد سایت پلیس راهور شوید، در بخش منو، گزینه خدمات را پیدا کنید. سپس بر گزینه استعلام خلافی کلیک کنید. حال تمامی خلافی های خودرو شما پیش چشمتان آشکار می شوند. بدین صورت می توانید تمامی جریمه های خود را ببینید و با توجه به انتخاب خودتان، هر یکی از آن ها را که مایل هستید پرداخت کنید. با پرداخت خلافی های خود می توانید آن را به زیر یک میلیون تومان برسانید. به دلیل آن که سایت پلیس راهور هر ۷۲ ساعت یک بار به روز رسانی می شود، ممکن است نتوانید برای اطمینان از رفع خلافی های پرداخت شده از طریق سایت پلیس راهور اقدام کنید. پیشنهاد می کنیم، اپلیکیشن فرمون را دانلود و نصب کنید. از طریق فرمون می توانید از تمامی خلافی های خود استعلام بگیرید. لازم به ذکر است که از طریق این اپلیکیشن نیز می توانید خلافی های خود را پرداخت کنید.

قسطی کردن خلافی خودرو خودروهای توقیف شده

بر اساس آمار به دست آمده در حال حاضر بیش از ۸۱ هزار خودرو به علت داشتن خلافی پیش از یک میلیون تومان در پارکینگ های رسمی کشور توقیف شده اند. همچنین کسانی که خودروشان در توقیف پارکینگ های کشور قرار دارند نیز می توانند، با تقسیط خلافی ها آن ها را طی یک سال پرداخت نمایند. ترخیص خودروهای توقیف شده به صورت اقساطی دارای شرایط خاصی است. ضمن این که خودرو نباید فرسوده باشد و ۴۰ درصد از تخلفات، جز خلافی های خطرناک نباشد. یکی دیگر از شرایط این است که خودروی شما شکایت قضایی نداشته باشد. مالک خودرو با در دست داشتن مدارک شناسایی باید به ستاد ترخیص خودرو مراجعه کند و برای تقسیط خلافی ها اقدام نماید. مالک موظف است به مدت یک سال تمامی خلافی های خود را پرداخت نماید. روی سند برگ سبز خودرو مهر درج می شود و ضمن آن مالک نمی تواند تا زمانی که جریمه ها تسویه شود، خودرو را بفروشد.

سخن آخر

سعی کنید به قوانین راهنمایی و رانندگی پایبند باشید. بهتر است تمامی جریمه های خود در اسرع وقت پرداخت کنید. در این صورت هرگز مبلغ خلافی های وسیله نقلیه شما بالای یک میلیون تومان نمی رود. همچنین با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی می توانید از بروز حوادث مرگبار جلوگیری کنید. به علاوه با استعلام خلافی به موقع و استفاده از برنامه خلافی خودرو، می توانید به موقع از بالا رفتن و افزایش مبلغ جریمه های رانندگی خود آگاه شده و با پرداخت دوره ای آن ها، از تجمع مبلغ جریمه ها جلوگیری به عمل آورید.

 


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : خلافی ,پرداخت ,خودرو ,توقیف ,جریمه ,توانید ,میلیون تومان ,پلیس راهور ,توقیف نشده ,کردن خلافی ,خودروهای توقیف ,کردن خلافی خودرو ,خودرو خودروهای توقیف ,خلافی خودرو خودروهای ,رعایت قوانین راهنمایی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

چگونه سکوت! پارسی صدا اخبار پروفیل قریب و غریبه در انتظار موعود David تایپ پایان نامه با لاتکس | تایپ مقاله با لاتکس | تایپ ورد فروشگاه پخش پوشک بزرگسال شورتی و چسبی سی سی شو