پیش پرداخت عوارض طرح ترافیک در سال 99 اجباری خواهد شد و متقاضیان ورود به منطقه طرح ترافیک باید حتما این مبلغ را پیش از ورود خود پرداخت نمایند و در غیر این صورت با مبالغ جریمه طرح ترافیک روبرو خواهند شد. طبق اعلام سرپرست معاونت حمل‌ ونقل و ترافیک شهرداری تهران، یوسف حجت زاده با نظر به این که به راننده ها در سال ۹۹ مم به پیش پرداخت عوارض طرح ترافیک هستند،‌ وی اعلام داشت: در صورت لغو رزرو طرح ترافیک ۲۰ درصد نرخ طرح از راننده کسر می ‌شود.

 

 

---> برای خرید طرح ترافیک با موبایل کلیک کنید <---

---> خرید طرح روزانه، هفتگی و ماهانه کلیک کنید <---

---> استعلام و خرید طرح ترافیک کلیک کنید <---

 

پیش پرداخت عوارض طرح ترافیک

یوسف حجت سرپرست معاونت حمل ‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران در مورد اجرای طرح ترافیک برای سال ۹۹، این طور توضیح داده است:  به استثنای موضوع رزروی شدن و تغییر نرخ عوارض طرح ترافیک، تغییرات چندانی در طرح ترافیک نداریم و برای محدوده دوم یا طرح کاهش ‌آلودگی هوا ۱۵ روز تردد رایگان برای پلاک‌ های غیرتهران و ۲۰ روز تردد رایگان برای پلاک‌ های تهران مشابه سال ۹۸ خواهیم داشت.

وی ادامه داد: همچنین در سال آینده شهروندان برای ورود به طرح ترافیک قبل از آن باید پیش ‌پرداخت عوارض طرح را انجام دهند که در واقع همان مسأله رزروی شدن طرح است و برای پیشگیری از رزرو بی ‌جا و بدون نیاز در صورت لغو کردن رزرو ۲۰ درصد از مبلغ کل عوارض از رانندگان کسر می ‌شود.

سرپرست معاونت حمل ‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به این موضوع که با پلیس راهور تهران در مورد طرح ترافیک به تفاهم و توافق رسیده اند، توضیح داد: مسأله رزروی شدن طرح ترافیک نظر پلیس راهور بوده است،‌ البته برخی هنوز به این طرح انتقاد دارند و می ‌گویند که باید طرح ترافیک بازنگری شود ولی دقیقاً مطرح نمی ‌کنند که چه قسمت یا چه بخشی از طرح باید بازنگری شود.

یوسف حجت با یادآوری رأی دیوان عدالت اداری در خصوص سقف استفاده از طرح ترافیک است، اذعان داشت: بر اساس رأی دیوان شهرداری موظف به رعایت سقف است و در صورتی که راننده‌ای اضافه بر سقف وارد طرح ترافیک شد هم جریمه و هم عوارض شامل آن نیست و فقط باید جریمه را بپردازد در غیر این صورت نیز احقاق حق از سوی شهروندان می‌تواند انجام گیرد.

 

 

رأی دیوان عدالت

این مقام مسئول خاطر نشان ساخت: اگر راننده‌ای به خاطر عبور از سقف مجاز طرح ترافیک هم جریمه شد و هم عوارض پرداخت کرد شهرداری مم به برگرداندن آن است و ما آماده اجرای رأی دیوان عدالت اداری هستیم.

سرپرست معاونت حمل‌ ونقل و ترافیک شهرداری تهران با یادآوری این موضوع که تردد در محدوده طرح ترافیک ۴ درصد در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ کمتر بوده است،‌ به اظهارات خود اضافه کرد: در مورد اینکه در سال ۹۷ شهروندان به علت تردد غیرقانونی در محدوده زوج و فرد هم توسط پلیس جریمه شده‌اند و هم پیامک اخذ عوارض شهرداری برای آنها ارسال شد رأی دیوان شامل آنها نیست چرا که این رأی تنها مربوط به سقف ورود به این محدوده است و رأی‌ در این زمینه صادر نشده که بخواهیم طبق آن عمل کنیم.

همین طور عضو شورای اسلامی شهر تهران، نظری در این خصوص توضیح داده است: مطابق سال گذشته کارگروهی متشکل از کمیسیون های عمران، حمل و نقل، ‌ فرهنگی و اجتماعی برای کیفیت و چگونگی ارائه سهمیه طرح ترافیک خبرنگاران تصمیم‌ گیری می‌کنند.

وی می افزاید: تمام طرح هایی که در قالب سهمیه به شهروندان ارائه می‌شود باید به اطلاع عموم برسد. شهروندان حق دارند بدانند که عوارضی که از آنها دریافت می‌شود و بخشی از آن در قالب سهمیه ارائه می شود، به کدام بخش از جامعه، ‌ به چه میزان و با چه ترتیبی در اختیار مخاطبان قرار می گیرند.

 

 

ثبت نام خبرنگاران از ابتدای اسفند برای طرح ترافیک ۹۹

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ ها و طرح ‌های ترافیکی سازمان حمل و نقل و ترافیک این طور گفت: خبرنگاران از ابتدای اسفند ماه می توانند برای طرح ترافیک ثبت نام کنند. عمار سعیدیان‌ فر در مورد جزئیات طرح ترافیک ویژه خبرنگاران در سال٩٩ گفت: از ابتدای اسفند ماه سامانه برای ثبت نام خبرنگاران باز خواهد شد و خبرنگاران محترم می‌توانند همانند سال گذشته در این سامانه ثبت نام کرده و مدارک خود، اعم از مدرک اشتغال به کار خبری یا بیمه خبرنگاری و یا ۱۰ اثر خود را در قسمت "خدمات طرح ترافیک" که زیرمجموعه آن "خدمات خاص خبرنگاران و عکاسان" است، بارگذاری کنند.

وی تاکید کرد: موضوع رزرو روزهای تردد در محدوده‌های ترافیکی در سال جاری کمتر جدی گرفته شد؛ این در حالیست که سال آینده این مهم بصورت جدی‌تر دیده شده است و مالکین خودروها به منظور تردد در محدوده‌های ترافیکی باید روزهای تردد خود را رزرو کنند.

سعیدیان‌فر در ادامه تاکید کرد: در سال ٩٩، تخفیف معاینه فنی برتر که در سال جاری ٢٥ درصد بود ٣٠ درصد در نظر گرفته شده است. وی خاطر نشان ساخت: لایحه عوارض ورود به محدوده‌های ترافیکی در شورای اسلامی شهر تهران به تصویب رسیده است و اکنون جهت تایید به فرمانداری تهران ارسال شده است.

 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

توابــــــⓉⒶⓋⒶⒷⒾⓃ80ــــــین ۸۰ فروشگاه اینترنتی آرکاشاپ وبلاگ فامیل دور تنهایی مرجع علمی آب و پساب هلدینگ آموزشی خوارزمی یک استاد موفق