امروز می خواهیم ارائه روشی ساده برای گرفتن تسویه خلافی خودرو را به شما آموزش دهیم .همه می دانیم برگه عدم خلاف برگ تسویه خلافی خودرو برای هر مالک خودرویی آرامش خیال خاصی ایجاد می کند. این بدان معناست که با در اختیار داشتن برگ تسویه خلافی، خودرو به نیروی راهنمایی و رانندگی هیچ نوع بدهی ندارد و در زمان فروش مشکلی بابت خلافی نخواهد داشت. می توانید با پرداخت کلیه خلافی های خودرو خود در صورتی که خلافی سنگینی ندارید، برگ تسویه خلافی خودرو فاصله چندانی با شما ندارد. با پرداخت کامل خلافی خود، می توانید برگ تسویه خلافی خودرو را بگیرید. کافیست یک بار از خلافی خود استعلام بگیرید. برای استعلام خلافی خودرو به سراغ سایت راهور 120 بروید.

در این سایت با ارسال بارکد خودرو از خلافی خود می توانید مطلع شوید و برای  پرداخت کل خلافی خود اقدام کنید و پس از تسویه برگه عدم خلافی دریافت کنید. در صورتیکه پس از استعلام خلافی پلاک  خودرو خود دریافتید رقم ریالی خلافی شما از مبلغ ده میلیون ریال بیشتر می باشد. باید نگران توقیف خودرو خود باشید. باید ترتیبی اتخاذ کنید که در فواصل زمانی مشخص خلافی خود را پرداخت کنید تا در نهایت خلافی شما صفر شود و از نظر مالی به شما فشار وارد نشود. دقت کنید وقتی قصد پرداخت خلافی به این روش را دارید در اولین قدم باید تدابیری بیاندیشید تا رقم کل خلافی را به زیر ده میلیون ریال برسد. تا به این ترتیب خودروی شما توقیف نخواهد شد.

 

 

دریافت لیست تسویه خلافی از مراکز پلیس+10

ممکن است دسترسی با اینترنت نداشته باشید می توانید با مراجعه به مراکز پلیس +10برای دریافت برگ خلافی خود اقدام کنید. پس از آنکه برگه خلافی را دریافت نمودید می توانید در صورتی که به آیتمی اعتراض دارید به آن اعتراض کنید و در صورتی که اعتراضی ندارید مبلغ را تسویه و مجددا درخواست برگه خلافی کنید در این سری برگه عدم خلافی را در یافت می نمایید.

---> برای استعلام خلافی با موبایل کلیک کنید <---

---> دانلود استعلام و پرداخت خلافی خودرو کلیک کنید <---

اهمیت دریافت برگه عدم خلافی

در زمان فروش خودرو یکی از آیتم های که حتما مورد نیاز است برگه گواهی عدم خلاف می باشد. در زمان فروش خودرو به ویژه در هنگام نقل و انتقال خودرو یکی از مدارک لازم برگ تسویه خلافی خودرو است که فروشنده باید آن را تهیه کند. پرداخت خلافی یک نمونه از هزینه هایی است که قبل از انتقال خودرو باید توسط فروشنده انجام شود.

روش پرداخت خلافی بالای ده میلیون ریال

اگر خودرو شما بالای ده میلیون ریال خلافی دارد در وهله اول می توانید به آن اعتراض به خلافی نمایید.چون هنوز خودرو توقیف نشده کار شما بسیار ساده است. باید به سایت راهور مراجعه نمایید و به صورت تک تک یا موردی در فواصل مختلف زمانی آن را پرداخت نمایید.اما برای خودرویی که خلافی بیش از ده میلیون ریال دارد و توقیف شده است، در پرداخت خلافی ما دو حالت وجود دارد. یا باید به صورت یکجا آنرا پرداخت کنیم. یا اینکه از درخواست  تقسیط خلافی را بدهیم. در هر دوحالت تسویه خلافی خودرو به مالک ارائه می شود. در حالت اول گواهی عدم خلاف برای خودرو صادر شده و بلافاصله به مالک ارائه می شود و در حالت دوم بعد از پرداخت آخرین قسط خلافی، برگ تسویه خلافی خودرو به مالک ارائه می شود.

شرایط تقسیط خلافی

دربرهی موارد نمی توان از طرح تقسیط بدهی استفاده کرد. برای این امر سه شرط اساسی توسط  راهنمایی و رانندگی در نظر گرفته شده است. اگر خودرویی این سه شرط را همزمان با هم نداشته باشدهر خودرو که می خواهد از این طرح استفاده کن باید بضورت همزمان این سه شرط را داشته باشد؛اگر این سه شرط را بصورت همزمان دارا نبود نمی تواند برگ تسویه خلافی خودرو را به صورت قسطی دریافت کند. این سه شرط عبارتند از:

1. فرسوده نبودن
2. شکایت قضایی نداشتن
3. کمتر از 40 درصد جریمه حادثه ساز داشتن

پس اگر خودرویی این سه شرط را داراباشد، می تواند از طرح تقسیط خلافی استفاده کند.

چه  خودروهایی قادر هستند از طرح تقسیط خلافی استفاده کنند؟

گفتیم که تمام خودروها یی که سه شرط بالا را داشته باشند، از طرح تقسیط خلافی می توانند استفاده کنند و زمانی به آنها برگ تسویه خلافی خودرو داده می شود که تمام اقساط را به وقت پرداخت نمایند. لازم به ذکر است که سن فرسودگی خودروهای عمومی شامل سواری تاکسی و استیشن و ون بر حسب بنزینی و دوگانه سوز بودن 10 سال و پایه گاز سوز 12 سال است. بر خی خودرو های عمومی مانند خودروهای برقی و هیبریدی و نیز تاکسی هایی که بنابر پیشنهاد وزارت کشور یا وزارت راه و شهرسازی و تایید سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان ملی استاندارد کیفیت مناسب تری دارند مجوزی 15 ساله دارند. همچنین سن فرسودگی و افت کیفیت خودرو برای وانت پایه گاز سوز 15 سال و بنزینی و دوگانه سوز دیزلی 14 سال تعیین گردیده است.
سن فرسودگی اتوبوسهای  درون شهری پایه  دیزل 10 سال، پایه گاز سوز 12 سال و ‌برقی  20 سال است. سن فرسودگی مینی بوس و میدل باس درون شهری و برون شهری دیزلی نیز 10 سال، ‌پایه گازسوز 12 سال و برقی 20 سال  است. اتوبوسهای بین شهری و کشنده ها 15 سال و کامیون و کامیونت 22 سال می باشد. موتورسیکلت بنزینی کاربراتوری 6 سال، انژکتوری هشت سال، برقی 12 سال و سواری دولتی 15 سال است. پس اگر خودروی توقیفی اگر 2 شرط از 3شرط  را هم داشته باشد نمی تواند از این طرح استفاده کند. پس مجبور به پرداخت یکجا خلافی و در یافت برگ تسویه خلافی خودرو می باشد.

 

 

جرایم حادثه ساز کدامند؟

اگر خودرویی فرسوده نبود و شا کی هم نداشت ولی جریام حادثه ساز را مرتکب شده بود و حجم آن  بیشتر از 40 درصد خلافی آن را پوشش دهد. امکان تقسیط تسویه خلافی را به صورت اقساطی را از دست می دهد.

مصادیق و عناوین تخلفات رانندگی حادثه ساز عبارتند از :

• هرگونه حرکات نمایشی مانند دور زدن درجا، حرکت بر روی یک چرخ و یا هرگونه حرکات آکروباتی در سطح راه‌ها و خیابان‌ها
• دور زدن در محل ممنوع
• عبور وسایل نقلیه از پیاده‌رو
• نقص سیستم روشنایی وسایل نقلیه به هنگام شب
• عبور از محل ممنوع (ورود ممنوع)
• سبقت غیرمجاز
• از سرعت مجاز
• عبور از چراغ قرمز راهنمایی
• عدم رعایت حق تقدم عبور
• حرکت به طور مارپیچ در راه‌ها
• یا انحراف به سمت چپ معابر
• عدم رعایت فاصله مناسب با وسیله نقلیه و یا عدم توجه به جلو
• گردش به چپ یا به راست در محل ممنوع
• روشن نکردن چراغ هنگام شب و در موقع وم
• رانندگی با وسیله نقلیه دارای عیب و نقص فنی مؤثر
• عدم رعایت شرایط مندرج در گواهینامه از قبیل استفاده از سمعک، عینک یا تجهیزات خاص
• مصرف مواد روانگردان و مشروبات الکلی

جمع بندی

پیشنهاد  ما به شما این است که اگر راننده پر خطری هستید و تخلافات زیادی دارید، دریافت گوهی عدم خلاف  برای شما کار ساده ای نیست. توصیه ما به شما این است تا بهینه رانندگی کنید.

 


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : خلافی ,خودرو ,تسویه ,پرداخت ,استعلام ,توانید ,خلافی خودرو ,تسویه خلافی ,استعلام خلافی ,برگه خلافی ,کلیک کنید ,تسویه خلافی خودرو ,برای استعلام خلافی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دانلود آهنگ محسن چاووشی-دانلود آهنگ ردپای یک انسان عرقیات 1 نهج البلاغه مهندسی وی آی پی تور سلامت تندرستی با آموزشی عالی Michele WELCOME TO THE SPACE