سهمیه بندی سوخت بر اساس پیمایش بدان معنی است که به خودرویی مازاد سهمیه ماهیانه و بر اساس پیمایش در هر ماه سهمیه جداگانه ای ارائه شود. البته این منوط به آن است که پیشتر پیگیری کارت سوخت  خود را انجام داده و آن را دریافت کرده باشید. نظر به اینکه بعد از سهمیه بندی بنزین بسیاری از مالکان خودروها نسبت به سهمیه بنزین خود به تناسب کار و فعالیتی که با خودرو انجام می دهند، معترض بوده اند، بنابراین مدیریت سهمیه بندی بنزین بعد از انجام بررسی های لازم یکسری سهمیه بندی سوخت را بر اساس پیمایش برای تعداد محدودی از خودروها از جمله وانت بارها و تاکسی های اینترنتی در نظر گرفته است که در ادامه هر کدام را برای شما شرح خواهیم داد.

 

---> برای استعلام خلافی با موبایل کلیک کنید <---

---> دانلود استعلام و پرداخت خلافی خودرو کلیک کنید <---

 

ارائه سوخت بر اساس پیمایش وانت بارها

سهمیه بندی سوخت برمبنای پیمایش برای وانت بارها اینگونه محاسبه می شود که آنها کارت هوشمند داشته باشند و بتوانند بارنامه بگیرند و با بارنامه در مسیرها تردد کنند. بر اساس اطلاعاتی که بارنامه ها در اختیار قرار می دهند، پیمایش هر وانت بار در هر ماه بررسی و محاسبه می شود و جدا از سهمیه هر ماه، سهمیه بندی سوخت بر اساس پیمایش طی شده نیز به آنها تعلق می گیرد. رانندگان وانت بارها برای دریافت کارت هوشمند ناوگان وانت بار باید به مراکز مجاز صدور کارت هوشمند در استان محل ست خود و یا سایت smartcard.rmto.ir  مراجعه و ثبت نام کنند. این سایت مربوط به سیستم جامع سازمان راهداری و حمل و نقل برون جاده ای است. در صفحه اصلی این سامانه با کلیک روی گزینه سامانه ثبت نام وانت بار، قدم به قدم  مراحل پیش رفته و درخواست دریافت کارت هوشمند وانت بار ثبت می گردد. دراین سامانه متقاضیان مدارک خود را در سایت بارگذاری می کنند و رسید کارت هوشمند برای آنها صادر می‌ شود. گرچه ثبت نام در این سامانه برای دریافت کارت هوشمند وانت بار محدودیت زمانی ندارد، اما به هر حال سهمیه بندی سوخت بر اساس پیمایش برای وانت بارها از اول بهمن ماه در نظر گرفته شده است و بدیهی است که بدون داشتن کارت هوشمند وانت بار، این سهمیه به کسی تعلق نمی گیرد.

 

 

لازم به ذکر است که پروسه دریافت کارت هوشمند ناوگان وانت‌بار و راننده بر اساس دستور رئیس سازمان راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ای بسیار ساده طراحی شده است و فقط داشتن سواد در حد خواندن و نوشتن برای رانندگان کفایت می‌ کند؛ همچنین برای صدور کارت هوشمند ناوگان و راننده وانت‌بارها مبالغ  کمی دریافت می گردد.

کدام موارد در سهمیه پیمایشی بنزین وانت بارها موثر است؟

موارد زیادی از جمله سن ناوگان، نوع ناوگان، میزان مصرف سوخت و. در محاسبه سهمیه بندی سوخت بر اساس پیمایش وانت بارها دخیل می باشند. تمام وانت بارها باید برای تردد در جاده ها بارنامه داشته باشند. ناوگان وانت‌بار بر اساس میزان پیماش مطابق اسناد حمل، سوخت مازاد سهمیه عادی وانت بار ها را در اختیار آنها قرار می دهد. یک بار دیگر یادآوری می کنیم که داشتن کارت هوشمند وانت بار برای استفاده از سهمیه بندی سوخت بر اساس پیمایش لازم و ضروری است.

چرا سهمیه بندی سوخت بر اساس پیمایش برای وانت بارها در نظر گرفته شده است؟

با توجه به اینکه در جدول سهمیه بندی بنزین برای وانت بارها حداقل و حداکثر 300  و 400 لیتر بنزین در نظر گرفته شده است، که عموما باعث نیتی وانت بارها شده است.هر وانت باری که احساس می کند این سهمیه نمی تواند پاسخگوی نیاز او بر اساس کاری که با وانت انجام می دهد، باشد، می تواند از سهمیه بندی سوخت طبق پیمایش وانت بارها استفاده کند. حتما باید کارت هوشمند و بارنامه داشته باشید تا بتوانید از سهمیه استفاده کنید. سهمیه بندی سوخت بر اساس پیمایش مطابق با بارنامه هر وانت محاسبه می شود. در واقع یک فرمول مخصوص پیمایش وانت بار را به سهمیه سوخت تبدیل می نماید. این سهمیه در 25 و 26 هر ماه محاسبه و به سهمیه سوخت وانت بارها اضافه خواهد شد. به این حساب اگر وانت بارها دارای خلافی خودرو نیز باشند، باید گفت که هزینه آن ها می تواند افزایش داشته باشد.

 

 

تاکسی های اینترنتی چگونه در سهمیه بندی جای می گیرند

طبق سهمیه بندی بنزین و با توجه به اینکه در جدول سهمیه بندی بنزین برای تاکسی های اینترنتی که این روزها عهده دار بار سنگینی از حمل و نقل عمومی و تردد ها هستند، هیچ سهمیه ای در نظر گرفته نشده بود، لذا بعد از بررسی های انجام شده، مقرر شد که سهمیه بندی سوخت بر اساس پیمایش به تاکسی های اینترنتی نیز تعلق بگیرد. اختصاص این سهمیه مطابق قواعد و قوانینی است که شرح آن در ادامه آمده است:


•    سهمیه بندی سوخت بر اساس پیمایش برای تاکسی های اینترنتی بر اساس مابه‌تفاوت ریالی قیمت بنزین آزاد با قیمت پایه مطابق پیمایش ماهانه آنها است.
•    پیمایش تاکسی های اینترنتی بر اساس کیلومتر طی‌شده از زمان قبول درخواست سفر تا پایان سفر بررسی و محاسبه می ‌شود.
•    سهمیه بندی سوخت بر اساس پیمایش برای تاکسی های اینترنتی به شکل اعتبار به کارت بانکی هر راننده واریز می ‌شود و این طور نیست که در اختیار تاکسی ‌های اینترنتی قرار بگیرد. این اعتبار فقط برای خرید بنزین و فقط در جایگاه‌های سوخت قابل‌ استفاده است.
•    سهمیه بندی سوخت بر اساس پیمایش برای تاکسی های اینترنتی به راننده تعلق می گیرد و نه خودرو. لذا ضرورت دارد که حساب بانکی به نام راننده باشد. یادآوری می کنیم که سهمیه بندی سوخت بر اساس پیمایش برای یک خودرو که چند راننده روی آن کار می کنند، به صورت جداگانه و بر اساس پیمایش هر راننده اختصاص داده می شود.
•    پیمودن حداقل ۴۷ کیلومتر در هفته برای دریافت سهمیه بندی سوخت بر اساس پیمایش برای تاکسی های اینترنتی ضرورت دارد.
•    سقف سهمیه بندی سوخت بر اساس پیمایش به هر راننده تاکسی اینترنتی ۷۰ لیتر در هفته برای خودروهای تک‌سوز و ۴۲ لیتر در هفته برای خودروهای دوگانه‌سوز است.
•    شرکت‌های تاکسی آنلاین موظف هستند هر هفته فهرستی از اسامی واجد شرایط دریافت سهمیه بندی سوخت بر اساس پیمایش را به وزارت کشور تحویل دهند.

کلام آخر

بنزین کالای بسیارمهم است و در زندگی مردم اثر مستقیم دارد. سهمیه بندی سوخت بر اساس پیمایش برای بسیاری از خودروها که کار و زندگی آنها وابسته به بنزین و قیمت آن است، اهمیت بسیار زیادی دارد. با توجه به اینکه این سهمیه در اختیار واجدان شرایط قرار گرفته است، انتظار می رود متقاضیان برای استفاده از سهمیه بندی سوخت بر اساس پیمایش طبق شرایط و قوانین توضیح داده شده اقدام کنند و مازاد نیاز به بنزین خود را در هر ماه بر اساس میزان پیمایش دریافت کنند. باید دید به موازات افزایش جریمه های کدهای تخلف رانندگی،  سال آینده نیز با افزایش قیمت بنزین یا کاهش قیمت آن روبرو خواهیم بود یا خیر.

 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Mari مبصرون کردستان نیوز 117.parsablog.com operak ❤سالن زیبایی آتی ناز❤ وبلاگ ترجمه و زیرنویس تخصصی ترنسکواد دهکده من